Nagrody Prezydenta Miasta za osiągnięcia w sferze szkolnictwa odebrało w tym roku łącznie 112 osób – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W tegorocznej edycji Nagród Prezydenta Miasta Częstochowy dla nauczycieli szkół, przedszkoli i innych miejskich jednostek oświatowych – za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej – uhonorowano 112 pracownic i pracowników oświaty. Przyznano 8 nagród II stopnia i 104 nagrody III stopnia.
Nagroda II stopnia to 7076 zł, a III stopnia – 3538 zł. Kwoty te nie są uznaniowe, a wynikają wyłącznie z Regulaminu Nagrody (krotność podstawowego uposażenia). Łącznie na nagrody przeznaczono w tym roku 424 tys. zł.
Uroczysta gala odbyła się 12 października w auli Miejskiego Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego. Pedagogom i pracownikom placówek edukacyjnych nagrody wręczył prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk wraz ze swoim zastępcą Ryszardem Stefaniakiem oraz przewodniczącym Komisji Edukacji Rady Miasta Dariuszem Kapinosem.
Artystyczną część gali przygotował Zespół Pieśni i Tańca „Częstochowa”.
Organizatorem uroczystości był Wydział Edukacji Urzędu Miasta, a współorganizował ją Miejski Dom Kultury.
Laureatki i laureaci nagrody II stopnia:
1 Miejskie Przedszkole nr 12 – Beata Serwa
2 Szkoła Podstawowa nr 2 – Anna Bednarek
3 Szkoła Podstawowa nr 15 – Tomasz Szczygłowski
4 Szkoła Podstawowa nr 29 – Iwona Nędzyńska-Mól
5 Szkoła Podstawowa nr 42 – Jacek Włodyka
6 Zespół Szkół im. B. Prusa – Dariusz Rataj
7 Zespół Szkół im. J. Kochanowskiego – Mariusz Zawada
8 Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy – Dariusz Zając
Laureatki i laureaci nagrody III stopnia:
1 Miejskie Przedszkole nr 3 – Izabela Sekuła
2 Miejskie Przedszkole nr 7 – Aleksandra Nocuń
3 Miejskie Przedszkole nr 15 – Urszula Rybińska
4 Miejskie Przedszkole nr 16 – Barbara Paluch
5 Miejskie Przedszkole nr 17 – Anna Postrach
6 Miejskie Przedszkole nr 21 – Ramona Klama
7 Miejskie Przedszkole nr 23 – Magdalena Złotnicka
8 Miejskie Przedszkole nr 25 – Justyna Staniec
9 Miejskie Przedszkole nr 30 – Izabela Bednarek
10 Miejskie Przedszkole nr 31 – Marta Skowron
11 Miejskie Przedszkole nr 33 – Anna Klejnowska
12 Miejskie Przedszkole nr 35 – Danuta Gabryś
13 Miejskie Przedszkole nr 36 – Magdalena Simkiewicz
14 Miejskie Przedszkole nr 36 – Patrycja Węgrzyńska
15 Miejskie Przedszkole nr 38 – Marzena Robak
16 Miejskie Przedszkole nr 42 – Elżbieta Tyrała
17 Miejskie Przedszkole nr 43 – Dorota Jarzębska
18 Szkoła Podstawowa nr 1 – Katarzyna Kuśnierczyk
19 Szkoła Podstawowa nr 1 – Anna Michalska
20 Szkoła Podstawowa nr 2 – Joanna Filak
21 Szkoła Podstawowa nr 7 – Wioletta Glanda
22 Szkoła Podstawowa nr 8 – Barbara Gruzla
23 Szkoła Podstawowa nr 9 – Beata Zielonka
24 Szkoła Podstawowa nr 12 – Sylwia Majda
25 Szkoła Podstawowa nr 13 – Barbara Jezierska
26 Szkoła Podstawowa nr 14 – Anna Tukaj-Jarosz
27 Szkoła Podstawowa nr 16 – Aneta Kowalczyk
28 Szkoła Podstawowa nr 17 – Wioletta Michalik
29 Szkoła Podstawowa nr 19 – Magdalena Noga
30 Szkoła Podstawowa nr 21 – Iwona Walczak
31 Szkoła Podstawowa nr 22 – Aldona Smoląg
32 Szkoła Podstawowa nr 24 – Bożena Kukuła
33 Szkoła Podstawowa nr 25 – Mariola Kocik
34 Szkoła Podstawowa nr 25 – Ludmiła Langier
35 Szkoła Podstawowa nr 26 – Grzegorz Konieczny
36 Szkoła Podstawowa nr 27 – Jadwiga Janikowska
37 Szkoła Podstawowa nr 27 – Sylwia Szczygłowska
38 Szkoła Podstawowa nr 29 – Agnieszka Kaleta
39 Szkoła Podstawowa nr 30 – Piotr Michalak
40 Szkoła Podstawowa nr 31 – Jadwiga Łuszcz
41 Szkoła Podstawowa nr 31 – Joanna Trzmiel
42 Szkoła Podstawowa nr 32 – Iwona Politańska
43 Szkoła Podstawowa nr 34 – Adam Dłużniak
44 Szkoła Podstawowa nr 34 – Dariusz Ryś
45 Szkoła Podstawowa nr 36 – Mariola Bińczyk
46 Szkoła Podstawowa nr 36 – Michał Ryś
47 Szkoła Podstawowa nr 37 – Małgorzata Jagieła
48 Szkoła Podstawowa nr 37 – Ewa Suchan
49 Szkoła Podstawowa nr 38 – Ewa Gawińska
50 Szkoła Podstawowa nr 41 – Katarzyna Mazurek
51 Szkoła Podstawowa nr 42 – Andrzej Stankiewicz
52 Szkoła Podstawowa nr 46 – Janusz Sikorski
53 Szkoła Podstawowa nr 48 – Iwona Szczerba
54 Szkoła Podstawowa nr 48 – Sabina Stasiak
55 Szkoła Podstawowa nr 49 – Anna Gołda
56 Szkoła Podstawowa nr 49 – Dorota Gołda
57 Szkoła Podstawowa nr 50 – Mariusz Gnieździłow
58 Szkoła Podstawowa nr 52 – Katarzyna Kłos
59 Szkoła Podstawowa nr 53 – Andrzej Szostek
60 Szkoła Podstawowa nr 53 – Mirosława Wtorkowska
61 Szkoła Podstawowa nr 54 – Marzena Nurek
62 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 – Ilona Nawrot
63 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 – Iwona Całus
64 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 – Elżbieta Piatkiewicz
65 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 – Anita Urbańska
66 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 – Wioletta Kuliś
67 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 – Anna Rybowicz
68 I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego – Aneta Słomian
69 II Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta – Małgorzata Jackowska
70 II Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta – Izabela Zawisza-Blachnicka
71 IV Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza – Przemysław Kluska
72 IV Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza – Aneta Kurowska
73 V Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza – Dorota Magacz
74 V Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza – Małgorzata Witek
75 VII Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika – Małgorzata Korpus
76 VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe – Agata Hapunik
77 IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida – Dariusz Gawroński
78 IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida – Tomasz Morawiec
79 Zespół Szkół im. dr Wł. Biegańskiego – Anetta Górnicka
80 Zespół Szkół im. dr Wł. Biegańskiego – Izabela Łabuś
81 Zespół Szkół Ekonomicznych – Edyta Derka
82 Zespół Szkół Ekonomicznych – Andrzej Duber
83 Zespoł Szkół Samochodowych – Dariusz Zalas
84 Zespół Szkół im. J. Kochanowskiego – Robert Kotuch
85 Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. St. Żeromskiego – Rafał Nocuń
86 Zespół Szkół Gastronomicznych – Arkadiusz Maślanka
87 Zespół Szkół Gastronomicznych – Marzena Pirowska-Korzec
88 Zespół Szkól Technicznych – Agnieszka Orman-Kazik
89 Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy – Robert Młyńczak
90 Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych – Dominik Wołyniec
91 Techniczne Zakłady Naukowe – Agnieszka Chobot
92 Techniczne Zakłady Naukowe – Karolina Olczak
93 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – Mirosław Krawczyk
94 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – Paweł Witkowski
95 Zespół Szkól Specjalnych nr 23 – Mariusz Woźniak
96 Zespół Szkól Specjalnych nr 28 – Agnieszka Cupiał
97 Zespół Szkól Specjalnych nr 28 – Dorota Kamińska
98 Zespół Szkól Specjalnych nr 45 – Żaneta Dylikowska
99 Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej – Joanna Smolińska
100 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 – Iwona Bartłomiejczyk
101 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 – Jolanta Sołtysiak
102 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 5 – Małgorzata Gągała
103 Bursa Miejska – Maria Kowaleczko-Miedzińska
104 Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych – Małgorzata Krakowska