Z ostatniej chwili

Siatkarze Exact Systems Norwid cieszyli się w sobotę z wygranej z Krispolem Września

2021-09-27 13:09:54 informacje
img

Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa pokonali w sobotę 3:1 Krispol Września i zdobyli bardzo ważne 3 punkty.

W sobotę w hali „Norwida” ponownie licznie pojawili się kibice, aby dopingować siatkarzy. Dla najmłodszych kibiców przygotowano jako niespodzianki małe flagi „Norwida”. Spotkanie było wielką niewiadomą, bo Exact Systems Norwid niespodziewanie przegrał w środę u siebie z Olimpią Sulęcin, a Krispol wygrał we Wrocławiu z Gwardią i sprawił dużą niespodziankę.

Trener Exact Systems Norwid Piotr Gruszka znalazł jednak odpowiednią taktykę na rywali. Częstochowscy siatkarze wygrali pierwszego seta 25:22. W drugim poszło jeszcze łatwiej, bo gospodarze dali zdobyć gościom tylko 18 małych punktów. Gdy kibice spodziewali się zwycięstwa 3:0, Krispol wygrał 26:24 w trzecim secie i przedłużył mecz.

Siatkarze Exact Systems Norwid w czwartym secie zagrali ponownie na dobrym poziomie. Wygrali 25:21 i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w meczu.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Krispol Września 3:1 (25:22, 25:18, 24:26, 25:21)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Łapszyński, Zawalski, Kryński, Gibek, Usowicz, Podborączyński (libero), Mordarski (libero) – Długosz, Popiela, Mucha.