Z ostatniej chwili

Vouchery wspierające Teatr

2020-06-05 14:22:57 informacje
img

Jeśli lubimy Teatr im. A. Mickiewicza i nie jest nam obojętny jego los - kupujmy vouchery. Będziemy mogli je zrealizować na premierowych, gościnnych i okazjonalnych spektaklach Teatru im. A. Mickiewicza. Wpływy ze sprzedaży zasilą nadwyrężony pandemią budżet miejskiej sceny. 
Jak informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta, pierwsze spektakle po przerwie zobaczymy w ostatnie dwa weekendy czerwca. Bilety na nie można kupować online albo w kasie, która jest już czynna.
Przez cały okres ścisłej społecznej izolacji zespół częstochowskiego Teatru starał się podtrzymać więź ze swoją publicznością poprzez aktywność w mediach społecznościowych. I robi na nadal. Wszelka twórczość sceniczna ma jednak to do siebie, że w pełni nie zastąpi jej żaden wymuszony okolicznościami substytut. Byt Teatru zależy od widzów także w czysto materialnym sensie – instytucja ta utrzymuje się ze środków ze sprzedaży biletów; dzięki nim może też realizować kolejne premiery. Ostatnie jak dotąd przedstawienie w gmachu przy ul. Kilińskiego 15 odbyło się 11 marca. A tak długa rozłąka z publicznością to nie tylko problem dla aktorek i aktorów, żyjących kontaktem z widzami, ale i poważne braki w teatralnym budżecie.
Dlatego Teatr im. A. Mickiewicza przygotował specjalny Voucher Teatralny – czyli rodzaj „bonu”, który można kupić online bądź w kasie, dla siebie albo jako prezent. Kupując taki voucher, częstochowska publiczność może pomóc zebrać fundusze m.in. na przygotowanie kolejnych premier.  A „pospolite ruszenie” na rzecz Teatru nasze miasto już zna – wystarczy przypomnieć, że sto lat temu częstochowianki i częstochowianie kupowali „cegiełki”, aby taka instytucja kultury mogła u nas powstać. Teatr im. A. Mickiewicza zrodził się więc z autentycznej potrzeby ludzi, wspartej hojnością. Dziś tej hojności znowu bardzo mu potrzeba – tym razem, aby bez przeszkód mógł tworzyć dalej, zapewniając nam żywy kontakt ze sceną i aktorami.
Voucher Teatralny będzie mógł być wykorzystany na spektaklach premierowych, gościnnych i okazjonalnych. Zachowuje ważność aż do końca 2021 r. – do tego czasu jego posiadaczki i posiadacze na pewno zdążą wybrać sobie w repertuarze interesujące ich przedstawienie i zamienić voucher na miejsce na widowni.
Pierwsze po przerwie spektakle w budynku przy ul. Kilińskiego zobaczymy w dwa ostatnie czerwcowe weekendy. 20 i 21 czerwca będzie to „Łysa śpiewaczka” E. Ionesco w reż. Andrzeja Majczaka (godz. 19.00), a 27 i 28 czerwca – „Testosteron” Andrzeja Saramonowicza w jego reżyserii (również o godz. 19.00). 
Od 2 czerwca czynna jest już kasa Teatru – od godz. 10.00 do 18.00 (w weekendy jest na razie zamknięta). Bilety można też kupować online.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo publiczności spektakle odbędą się na Scenie Dużej. Umożliwi to zachowanie bezpiecznej odległości między widzami.
Plan dostępnych miejsc jest ułożony optymalnie – tak, by każdy czuł się komfortowo i był w odpowiedniej odległości od innych.
W przypadku pytań można dzwonić pod nr tel. 34 372 33 27, 372 33 47 lub 372 33 06.
W Teatrze będą też obowiązywały nowe reguły bezpieczeństwa. Oto one:
- limit miejsc na widowni Sceny Dużej na spektakle w czerwcu to 150 osób.
- Obowiązuje nakaz noszenia własnych maseczek.  
- Przed wejściem na widownię obowiązuje nakaz dezynfekcji rąk – bezdotykowy automat z preparatem znajduje się w holu kasowym.
- Widzowie proszeni są o wcześniejsze przybywanie do Teatru, aby bezkolizyjnie zajmować miejsca na widowni. Publiczność będzie wpuszczana na 30 minut przed rozpoczęciem przedstawienia.
- W szatniach nie będą wydawane numerki – widzowie proszeni są o samoobsługę lub, w przypadku bezdeszczowej pogody, o zabieranie okryć na widownię.
- Teatr zachęca widzów, aby – jeśli tylko mogą – kupowali bilety online lub wcześniej, przed dniem spektaklu.
- Przy wchodzeniu do budynku Teatru i wychodzeniu z niego, a także wewnątrz, widzowie proszeni są o zachowanie stosownych odległości.
- Widownia, klamki, poręcze, toalety w części publicznej będą dezynfekowane każdorazowo przed wpuszczeniem publiczności.
Na zdjęciu: spektakl „Łysa śpiewaczka” w reż. A. Majczaka  
Fot. Piotr Dłubak / materiały Teatru 

Page generated in 0.0181 seconds.