Z ostatniej chwili

Ważna wygrana Exact Systems Norwid w Siedlcach

2021-11-29 11:48:01 informacje
img

Siatkarze Exact Systems Norwid odnieśli w sobotę bardzo ważne zwycięstwo w Tauron 1. Lidze. Częstochowianie wygrali w Siedlcach z KPS 3:2 i przywieźli do domu 2 ważne punkty.

Ostatnie mecze w wykonaniu siatkarzy Exact Systems Norwid nie należały do najlepszych. Drużyna trenera Piotra Gruszki miała za sobą passę czterech porażek. Ale każda passa musi się kiedyś skończyć. Choć faworytem sobotniego meczu byli wyżej notowani gospodarze, to częstochowianie zmobilizowali się i powalczyli o zwycięstwo...

Choć spotkanie trwało 5 setów, drużyny grały w kratkę. Exact Systems Norwid bardzo łatwo wygrał 1. seta, bo dał gospodarzom uzbierać tylko 16 małych punktów. W drugiej partii górą był KPS, który doprowadził do remisu w meczu. Częstochowianie znowu dość łatwo wygrali 3. seta i zapewnili sobie meczowy punkt. KPS w czwartym secie nie dał szans gościom (25:18) i doprowadził do tie-breaka.

W decydującym secie ponownie lepsi byli gości. Siatkarze trenera Piotra Gruszki wygrali 15:12 i mecz 3:2. Tym samym mogli dopisać sobie do tabeli 2 punkty i 5. ligowe zwycięstwo.

Po 12 rozegranych spotkaniach Exact Systems Norwid ma 13 punktów i zajmuje 12. pozycję w tabeli Tauron 1. Ligi.

KPS Siedlce – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (16:25, 25:23, 19:25, 25:18, 12:15)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Łapszyński, Usowicz, Kryński, Długosz, Popiela, Podborączyński (libero) – Biliński, Zawalski, Gibek, Sługocki, Wnuk.